Ayşe Üstünel

Kullanmaya başladığımda cildimin adeta nefes aldığını hissettim. Cildim inanılmaz hafifledi. Kesinlikle öneririm

Yorum Ekle Tüm Yorumlar

YÜZ MASKESİ DOĞAL

yuz maskesi dogal1 262x300 YÜZ MASKESİ DOĞAL

Yüz Maskesi Doğal

Günümüzde artık kozmetik ürünlerden çok doğal olan ürünlere yönelim bir hayli artış göstermiştir. Çünkü insanlar doğal ürünlerin daha sağlıklı ve daha faydalı olduğunu fark ediyorlar ve gözlemliyorlardır. Böylelikledir ki cilt güzelliği ve sağlığı için yüz maskesi doğal olanları tercih ediyorlardır. Bu doğal yüz maskeleri kendi hazırlayacağımız cinsten olursa hele güvenirliği kat kat artacağı için kullanmakta bir sakınca görülmeyecektir. Bunlardan bazıları şöyledir: Cildi rahatlatıcı ve canlandırıcı bir özellikte olan maske, yorgun ciltleri dinlendiriri ve tertemiz yapar, hazırlanışı şöyledir; Bir tutam ıhlamuru çay demler gibi demleyip soğutun, ardından soğuyan sudan bir çorba kaşığı alıp, 1 tatlı kaşığı nemlendirici krem içine ilave edip iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. Daha sonra 10 dakika bekletip silin. Bu uygulamayı haftada 2 kez yapın.

Çay yüzdeki genişlemiş gözenekleri sıkıştırma özelliği olduğu için ve cildin rengini canlandırdığı için çok faydalıdır. Bu yüzden çaydan yapılan maske mutlaka kullanılmalıdır. Daha önce demlediğiniz çayı soğutup yine bir çorba kaşığı alıp, 1 tatlı kaşığı nemlendirici krem ile birlikte karıştırın ve yüzünüze sürün, 10 dakika beklettikten sonra silin ve yüzünüzü ılık suyla durulayın, yağlıya dönük normal ciltler için olan bu maskeyi haftada iki kez uygulayın.

Balla yapılan maskede cildi hem besleyip hem de canlandırıcı bir etkiye sahip olduğu için, ayrıca yağlıya yakın normal ciltler için kullanılması gereken bu doğal yüz maskesicildi derinlemesine temizleyerek, canlılık kazandırır. Bu maske için sıvı bal gereklidir yani akıcı, yarım tatlı kaşığı balı ve 1 tatlı kaşığı nemlendirici kremi iyice karıştırıp yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Haftada 1 kez uygulayın.

yuz maskesi dogal 300x242 YÜZ MASKESİ DOĞAL

Yüz Maskesi Doğal

Bir diğer balla yapılan maske de: Saf suyun içine civanperçemi çiçeğini atarak 10 dakika kaynatın, daha sonra posasını sıkarak süzün. Suyun içinden 1 çay fincanı alarak soğutun. Daha sonra sıktığınız posayı ezip içine yarım kahve fincanı limon suyu ve bir yemek kaşığı saf zeytinyağı ekleyin, ardından 1 tatlı kaşığı bal ile 1 çırpılmış yumurta sarısı ilave ederek karıştırın. Arkasından soğuk civanperçemi suyunu koyup maske kıvamına gelinceye kadar yulaf unu katarak karıştırın ve yüzünüze sürün, 1 saat bekletin ve ılık suyla yıkayın. Bu ballı maske yüzde olan çöküntüleri ve kırışıklıkları giderir. Bu maske 1 hafta boyunca uygulanmalıdır.

Bir diğer doğal yüz maskesi de salatalık sebzesinden hazırlanan maskedir: Kabukları soyulmuş yarım salatalık, bir kabın içine konularak 2 tutam kurutularak dövülüp toz haline getirilmiş çuha çiçeği ve bir kahve fincanı pirinç unu ile 10 dakika ateşte pişirilir. Ardından karışım bulamaç haline gelince içine yarım kahve fincanı elma suyu ve bir yemek kaşığı saf zeytinyağı eklenir macun kıvamına getirilir. Daha sonra yüz ve boyuna sürülür ve 30 dakika bekletilip ılık su ile yıkanıp arkasından gülsuyu sürülür. Bu maske cildin canlı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

Yüzdeki kızıl lekelerin ve sivilcelerin giderilmesini sağlayan bir maske de şudur: Bir miktar buğday 400 ml suda ezilerek içine 2 yumurta sarısı ve bir yemek kaşığı badem yağı ilave edilir. Daha sonra hazırlanan maske yüze sürülür ve kurumaya başlayınca ılık su ile yıkanır ve arkasından gülsuyu sürülür. Sabah ve akşam uygulanır.

Ciltte parlaklık sağlayan bir doğal yüz maskesi: 2 avuç taze bezelye ezilerek püre haile getirildikten sonra üzerine üzüm pekmezi ilave edilir. Daha sonra 1 yumurtanın akı ve yarım kahve fincanı da ayçiçeği yağı eklenir iyice karıştırılır. Ardından macun kıvamına gelene kadar un ekleyip, gece yatmadan önce yüze sürülür ve sabah cilt temizlenir.

Özellikle gözaltındaki kırışıklıkların iyileştirilmesinde ve kuru ciltlerin besleyicisi olarak kullanılan çilek maskesi şöyledir: 1 su bardağı taze çilek ezilip yulaf unu ile karıştırılır, içine 1 yumurta sarısı ve 2 yemek kaşığı yoğurt eklenerek çırpılır, maske haline getirilir. Bu yüze sürülüp 20 dakika bekletilir, daha sonra ılık su ile temizlenir.

Ciltteki mikropları arındırmada ve yüzde canlı bir görünüm elde etmede etkili olan bir maske: Dilimlediğiniz yarım patlıcanı 400 ml suda kaynatın ve içine bir diş sarımsak atarak bunları ezip lapa haline getirin. Ardından kaymak katarak maskeye dönüştürün ve yüze sürün bu uygulamayı her gün tekrar edin.

Daha önceden hazırlanmış kaysı suyuna bir tutam tarçın ve 3 tutam defneyaprağı ilave edip pişirin. Daha sonra ocaktan alıp soğutun ve içine 1 yumurta ve yarım çay fincanı süt katarak krem haline getirin. Sonra yüzünüze sürün 20 dakika bekletip temizleyin.  Bu maske yüzdeki sivilceleri yok edip cilde tazelik kazandırır.

Kuru ciltler için kullanılması gereken bir doğal yüz maskesi: Bir kabın içine bir yumurta sarısı, 1 çay kaşığı tuzsuz tereyağı, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı sütü iyice karıştırın ve yüzünüze sürün, 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Anasayfa | Hakkımızda | Müşteri Yorumları | Gizlilik | Teslimat | Soru ve Cevaplar | İletişim
Copyright © 2011 - Kil Yosun Maskesi - Tüm Hakları Saklıdır. Site Haritası