Ayşe Üstünel

Kullanmaya başladığımda cildimin adeta nefes aldığını hissettim. Cildim inanılmaz hafifledi. Kesinlikle öneririm

Yorum Ekle Tüm Yorumlar

YÜZ MASKESİ NE İŞE YARAR 

yuz maskesi ne ise yarar 262x300 YÜZ MASKESİ NE İŞE YARAR

Yüz Maskesi Ne İşe Yarar

Cilt sağlığı, en az genel vücut sağlığı kadar büyük öneme sahiptir. Çünkü insan cildi, vücutta yer alan en büyük organ olma özelliğine sahiptir ve vücudu, iç organları zararlı dış etkenlere karşı korumaktadır. Ayrıca, dış görünüşün önemli bir kısmını cilt örtüsü oluşturmaktadır.
Cildin genel sağlığı, vücudun sağlık durumu ile yakından ilgilidir. Vücut sağlığı bozulduğunda cildin de kendi içinde yer alan doğal dengesi bozulmakta, cilt tabakası da sağlığını yitirmektedir. Sağlığını yitiren cilt, sağlıklı parlaklığını yitirmekte, solgun, mat ve yorgun bir görünüme sahip olmaktadır. Bu nedenle sağlık konusu vücudun tüm bölümleri için büyük önem taşımaktadır denilebilir.
Cilt sağlığının korunmasında, beslenme koşullarının oldukça büyük önemi vardır. Çünkü vücut nasıl sağlıklı işleyişini sürdürebilmek için belli birtakım besinlere ihtiyaç duyuyorsa, cilt de kendini yenilemek ve sağlığını koruyabilmek için günlük olarak alınması gereken birtakım besinlere ihtiyaç duymaktadır. Bunların alınamaması durumunda cilt dokusu görevini gerektiği gibi yerine getirememekte ve sağlığını yitirmektedir.
Cilt sağlığını korumak ve cildi gerektiği gibi beslemek için gündelik olarak alınması gereken birtakım besinler vardır. Cildin beslenmesi, günlük beslenme alışkanlıkları içinde gerçekleştirilebildiği gibi cildin dışarıdan ve doğrudan beslenebilmesi de mümkündür. Hava şartlarının olumsuz olması, stres, beslenme alışkanlıkları gibi pek çok etken cildin yıpranmasına ve zarar görmesine neden olabilmektedir.
Cilt sağlığını ve güzelliğini korumanın temel koşulu, cildin her zaman, mutlaka temiz tutulmasıdır. Düzenli olarak ve doğru biçimde temizlenen cilt, açık bulunan gözenekleriyle kendi için gereken oksijeni alarak oksijen ihtiyacını karşılamaktadır. Cilt bakımında kullanılan temizleyicilerin, cildin temel özelliklerine, kendine has yapısına ve o dönem içinde var olan ihtiyacına uygun olarak seçilme-si gerekmektedir.
Yüz bölgesi için gerekli temizlik işleminden farklı olarak, cilt kimi zaman özel ve daha yoğun bir bakıma da ihtiyaç duyabilmektedir. Kimi zaman temizleyiciler, cildin tamamen temizlenmesi için ye-terli olamamaktadır. Bu durumda, cildi daha derinlemesine temizleyecek ve cildin doğal yağ ve nem dengesini yeniden sağlayacak birtakım uygulamalar gerekebilmektedir. Bu noktada uygulanabilecek çeşitli yüz maskeleri oldukça etkili ve hızlı sonuç alınması bakımından önem kazanmaktadır.
Yüz bölgesinin derinlemesine temizlenmesi, cildin genç ve canlı bir parlaklığa sahip olması için üretilen Garlex kil ve yosun maskesi , “Yüz maskesi ne işe yarar? “ sorusuna verilebilecek tüm cevapları içeren etkiler ortaya koymaktadır. Bitkisel ve doğal tedavi ve bakım yöntemlerinin oldukça popüler olduğu günümüzde, son derece doğal ve bitkisel bir formüle sahiptir.
İçeriğinde temel ve ana bileşen olarak kil ve yosun özleri içeren Garlex kil ve yosun maskesi, cilt sağlığının korunması ve kaybedilen nem dengesinin yeniden sağlanarak güzel ve pürüzsüz bir cildin görünümü amacıyla formüle edilmiştir. Pek çok kimse, hazır olarak satılan birtakım kozmetik markalarının satışa sunduğu maskelere güvenememekte, doğallığına tamamen inandığı için evde kendi imkânlarıyla birtakım uygulamalar yapmaktadır. Ancak bu tür uygulamalar her ne kadar doğal ve güvenilir olsa da harcanan zaman ve uğraş açısından oldukça uğraştırıcıdır.
Evde gerçekleştirilen maske uygulamaları, zaman ve harcanan emek bakımından yorucu olduğu için bu uygulamalarda süreklilik sağlanamamaktadır. Ancak cilt bakımı, süreklilik ve devamlılık gerektiren bir iştir. Çünkü cildin, her zaman ilgiye, bakıma ve beslenmeye ihtiyacı vardır. Garlex kil ve yosun maskesinin, kullanımı ve uygulanışının son derece pratik olmasının nedeni budur. Evde hazırlanan maskelerin güvenilir doğallığı ve güçlü etkisi, kolay ve kısa sürede uygulanabilir olmasıyla rahatlıkla kullanılabilir özelliğe sahiptir.
Kil maddesi, geçmişte uzun yıllar boyunca saç ve cilt temizliğinde kullanılmış, etkili sonuçlar alındığı için uzun yıllar da bu uygulama devam edilmiştir. Bugün de piyasada bulunan pek çok kozmetik ürünü bileşiminde kil ana madde veya yardımcı madde olarak kullanılmaktadır. Garlex kil ve yosun içerikli maske de bu birikimden yola çıkarak kilin yıllardır bilinen güçlü etkisini spirulina adlı maddenin etki gücüyle birleştirerek kullanıma sunmuştur.
Garlex kil ve yosun maskesi içinde yer alan bileşim, cilt yüzeyini ve deri yüzeyindeki gözenekleri derinlemesine temizleyerek cildin nefes almasını ve kendi için gereken oksijeni almasını sağlamaktadır. Bu da cildin erken yaşlanmasını, cilt üzerinde ince çizgilerin oluşmasını engellemektedir. Cildin gençliğini koruması için de temizliğinin sağlanması son derece önemlidir. Ayrıca temiz olmayan cilt yağlı, yorgun ve solgun görünmekte, sivilce ve akne, siyah nokta gibi istenmeyen oluşumlar da cildin yeterli temizlenmemesinden kaynaklanarak ortaya çıkan sorunlar arasındadır.
Cildin derinlemesine ve etkili bir biçimde temizlenmesi, parlaklığını ve sağlığını yeniden kazanması, akne, siyah nokta gibi oluşumların engellenmesi, cildin doğru biçimde beslenmesi, cildin yağ ve nem dengesinin geri kazandırılarak bu dengenin korunması; Yüz maskesi ne işe yarar? “ sorusunun ilk akla gelen cevaplarıdır ve Garlex kil ve yosun maskesi, pratik uygulanışıyla tam olarak bu soruların yanıtları için güvenilir bir cilt bakım alternatifidir.

Anasayfa | Hakkımızda | Müşteri Yorumları | Gizlilik | Teslimat | Soru ve Cevaplar | İletişim
Copyright © 2011 - Kil Yosun Maskesi - Tüm Hakları Saklıdır. Site Haritası